Sutherland Shire Table Tennis Association

Results 2009 and prior

Teams Pennant Results
2009
Grade Position Winter Summer
A Premiers St George Dragons Gary Braker, Peter Liu, Charlie Shen, Michael Antoun (c) Topspinners Rodney Forrester (c), Charlie Xu, Bird Chan
Finalists Cronulla RSL A Rodney Forrester (c), Bird Chan, Charlie Xu Dragons Michael Antoun (c), Peter Liu, Charlie Shen
Consolation Premiers Black Thunder Steve Bruton (c), Cary Mullard, Steve Eggleton    
Consolation Finalists BAS Allison Flood (c), Barbara Saad, Sanae McLeod    
B Premiers Lightning Rex Li (c), William Zhu Gideon Dylan Lu (c), Bernard Tsui, Wei Kang
Finalists PACCMen Clinton Wood (c), Jack Zheng, Wei Cheng PACCMen Clinton Wood (c), Wei Cheng, Jack Zeng
Consolation Premiers Cronaull RSL B Mark Noonan (c), Greg Melrose, Murray Chandler    
Consolation Finalists Illawarras John Nawar (c), Hengry Ng, Andrew Law    
C Premiers Cronulla RSL C Stephen Jesson (c), Andre Croteau Blakehurst Boys Aubrey Young, Bryan Hung
Finalists Veterans Lynda Ho (c), Des Fitzpatrick, Beryl Davies Veterans Lynda Ho (c), Des Fitzpatrick, Beryl Davis
Consolation Premiers The Dragons Elias Khouri, George, Khouri    
Consolation Finalists Mavericks Peter Mavroidis, George Mavroidis    
D Premiers Pings Gillian Hutchison (c), Alan Oakford Mavericks Peter Mavroidis, George Mavroidis
Finalists Amigos Theresa Borg (c), Marina Helsdingin Odd Bodz Charles Wong, Leslie Noonan, Dot DeLow
Consolation Premiers JEL Jayden Lamb, Erin Lamb    
Consolation Finalists None      
2008
Grade Position Winter Summer
A Premiers Dragon Slayers Ya Juan Ren, Gary Braker, Jing Peng, Jia Wen (John) Wu Dragon Slayers James Fang, Charlie Shen
Finalists Dragons Michael Antoun, James Fang, Charlie Shen Surfies Rodney Forrester, Ajit Singh, Charlie Xu
B Premiers The Radicals Erny Tsao, Kevin Qian Maccas Patrick McMahon, Sanae McLeod, Barbara Saad
Finalists Maccas Pat McMahon, Sanae McLeod, Raj Iyer Bronze Whalers Greg Melrose, Mark Noonan
C Premiers Underachievers Maurice Chandler, Murray Chandler Knights John Nawar, Kahled Azer, Tharwat Salib
Finalists Veterans Lynda Ho, Beryl Davies, Des Fitzpatrick Underachievers Maurice Chandler, Murray Chandler
D Premiers Young Guns Daniel Behray, Jacob Guivguis Owls Alan Oakford, Gillian Hutchison
Finalists Balls of Fury Mark DeManuelle, Eric Panagiatakos, Crissy Deveney Young Guns Jacob Guivis, Daniel Behary
2007
Grade Position Winter Summer
A Premiers Dragons Michael Antoun, John Wu, Gary Braker, Jing Peng Dragons Michael Antoun, John Wu, Charlie Shen, Jing Peng
Finalists Dragon Slayers James Fang, Charlie Shen, Peter Liu   Surfies Rodney Forrester, Charlie Xu, Leigh Barry  
B Premiers PACCMen Clinton Wood, Adrian Wood, Wei Cheng PACCMen Clinton Wood, Adrian Wood, Wei Cheng
Finalists Mix and Match Ajit Singh, Wei Kang, Stuart Bromley   Beach Boys Greg Melrose, Mark Noonan  
C Premiers Lynch Mob Sandra Lynch, Ron Lynch Lynch Mob Sandra Lynch, Ron Lynch
Finalists Miroftus Gavin Sutherland, Stephen Jesson   Mars Men Sherman Kwong, Marco Sze  
D Premiers Odd Bodz Leslie Noonan, Maureen Horn
Finalists Newbies Natalie Cleary, Marina Helsdingin  
2006
Grade Position Winter Summer
A Premiers St George Dragons Michael Antoun, Charlie Chen, Jing Peng, John Wu   Juniors (Hurstville Elite TT Club) Chris Kwok, Martin Chau, Deren Chen  
Finalists Hurstville Stiga Geoff Henry, Anthony Lui   Double Happiness (Hurstville Elite TT Club) Xue Jun Wu, Jing Hong Xu, Joshua Chu  
B Premiers Kogarah OC Daniel Lee, Pat McMahon, Mark Lane, Robert Camilleri   Vets (Kogarah RSL Club) Des Fitzpatrick, Lynda Ho, Beryl Davis  
Finalists Cronulla Beach Boys Greg Melrose, Mark Noonan   Juniors (Hurstville Elite TT Club) Jonathan Tan, Kevin Qian  
C Premiers Kogarah Clean Skins Dennis O'Brien, Michael Tein, Lia Eggleton, Helen Hallet  
Finalists The Borg Collective Shannon Borg, David Borg, Chris Borg  
2005
Grade Position Winter Summer
A Premiers Team Stiga (Hurstville Elite TT Club) Geoff Henry, Michael Chang, Anthony Lu   Surfies (Cronulla RSL Club) Rodney Forrester, Greg Melrose, Leigh Barry  
Finalists SCS (Kogarah RSL TT Club) Steve Bruton, Cary Mullard, Stewart Berry   GAMUT (Hurstville Elite TT Club) Peter Denniss, Michael Murray, Michael Dobson, Becky Dobson  
B Premiers Nets & Edges (Kogarah RSL TT Club) Daniel Lee, Pat McMahon, Robert Camilleri   Beach Boys (Cronulla RSL Club) Mark Noonan, Leigh Barry  
Finalists Veterans (Kogarah RSL TT Club) Des Fitzpatrick, Mark Lane, Lynda Ho, Beryl Davis   Monkey Magic (St George Leagues Club) Calvin Law, George Leung, Wing Shing Liu, Emma Feng, Andrew Law, Bobby Au  
C Premiers Knights (St George Leagues Club) Tony Bayouk, John Nawar, Tharwat Salib   Knights (St George Leagues Club) Tony Bayouk, John Nawar, Tharwat Salib, George Genedy  
Finalists The Old Ones (Illawarra Catholic Club) Gillian Hutchison, John Bozik, Alan Oakford   Try Hards (Kogarah RSL TT Club) Edd Nash, Des Fitzpatrick, Lynda Ho  
2004
Grade Position Winter Summer
A Premiers MSG (Kogarah RSL TT Club) Marie Pinkewich, Steve Eggleton, Graham Boyton, Allison Flood   The Champions (Hurstville TT Club) Xiao Wang, Christopher Kwok, Belinda Le  
Finalists The SURFIES (Cronulla RSL) Rodney Forrester, Greg Melrose   Loopers Inc (Kogarah RSL TT Club) Douglas Flood, Andrew Nyiri  
B Premiers GAMUT (Hurstville TT Club) Gary Ibrahim, Farrukh Dessir, Peter Denniss, Michael Murray   RADS (Kogarah RSL TT Club) Robert Cammilleri, Alan Brewster, Daniel Lee, Stephen Gillespie  
Finalists COBRA (Hurstville TT Club) Phillip Chen, Alan Ren   Hi Hope (Kogarah RSL TT Club) Pat McMahon, Gary Apro, Anish Bhatt  
C Premiers Monkey Magic (St George Leagues Club) Bobby Au, George Leung, Wing Liu, Andrew Qiu   New Boys (Cronulla RSL) John Symonds, Derek Hayler, Andy Hall, Anthony Brownlow  
Finalists ICC (Illawarra Catholic Club) Gillian Hutchison, John Bozik   Monkey Magic (St George Leagues Club) Bobby Au, George Leung, Wing Liu, Alan Qui  
XHTML ValidationCSS ValidationFat Galah Web Site hosting and Content Manager System